Čočkový salát s tuňákem a vejcem

Jednoduchý čočkový salát s tuňákem a vejcem

Receptů na jednoduché využití luštěnin není nikdy dost. Tenhle čočkový salát je naprosto jednoduchý, pěkně sytý a kombinuje několik výživných ingrediencí.

Tato verze je verzí základní, kterou můžeme po libosti vylepšovat. Tuňáka a vajíčko jsem umístila do hromádky salátu, druhou možností je obojí nakrájet na kousky a vmíchat přímo do salátu.

Pokud máte rádi kyselé, klidně si do salátu přidejte i trošku octa. Třeba dobrého jablečného nebo vinného. Taky se olej může smíchat s troškou hořčice.

Jinak ještě poznámka k čočce. Zde máme zase dvě možnostičočku si uvařit doma nebo ji koupit už uvařenou. Já jsem rozhodně pro uvařit si ji doma, a to z několika důvodů. Za prvé vím, co jím. Za druhé si můžu vybrat z mnoha druhů čočky. Je super je střídat. Za třetí si sama určuju, jak moc uvařená čočka bude. A jako vždy, vyplatí se čočku namočit. Bude mnohem rychleji hotová. A nebo ji vařit v papiňáku.

Čočkový salát s tuňákem a vejcem

Porce: 2
Délka aktivního vaření
40 min

Délka aktivního vaření
40 min

Suroviny
  1. 200-250 g suché čočky, kterou namočíme a uložíme do lednice, ideálně na min. 12 hodin
  2. 1 menší červená paprika, nakrájená na drobno
  3. 1 malá cibulka, nakrájená na velmi drobno
  4. 2 vejce, uvařená tak, jak je máme rádi
  5. 2 malé plechovky tuňáka nebo 1 větší plechovka
  6. olivový olej
  7. sůl a pepř
Postup
  1. Čočku uvaříme. Namočenou čočku propláchneme a nasypeme do hrnce a zalijeme studenou vodou tak, aby byla čočka potopená, přivedeme k varu. Někteří doporučují dát na začátku méně vody a postupně přilévat studenou vodu. Vaříme pod pokličkou na slabším plameni do měkka. Uvařenou čočku zcedíme, je-li potřeba.
  2. Smícháme čočku s cibulkou, paprikou, osolíme, opepříme a přidáme olivový olej, minimálně 1 lžíci.
  3. Přidáme tuňáka a vejce. Můžeme buď do čočky vmíchat na kousky nakrájené vejce a rozmělněného tuňáka. A nebo můžeme na hromádku salátu položit rozkrojené vejce a vedle tuňáka rozprostřít.
aromarecepty https://aromarecepty.cz/

Další jednoduchý čočkový salát najdete tady.

Jednoduchý čočkový salát s paprikou, tuňákem a vejcem.