Kniha: Detox, Lucie Reynier, Metafora

Recenze kuchařky Detox od Metafory

Malá kuchařka s detox plánem na každé roční období a jednoduchými recepty z výborných surovin, asi tak bych charakterizovala jednou větou tuhle kuchařku.

Když mi balíček došel – balíček s touhle kuchařkou a další jménem Minidobroty k čaji, nevěřila jsem, že v něm budou opravdu obě. Jsou to poměrně útlé knížky, ostatně na obálce najdeme informaci o tom, že obsahuje 40 receptů. Musím ale říct, že mi to ani nepřijde. Je tam totiž dost použitelných kousků. A o tom to je.

O knížce

Knížka Detox od Lucie Reynier má 111 stránek, je to paperback z příjemného materiálu s matným papírem uvnitř.

K mé radosti obsahuje spoustu pěkných fotek, což vždycky dost ocením. Zaprvé se ráda pokochám, poinspiruju a taky samozřejmě podle fotek hledám vhodné adepty k přípravě.

Kniha detox od Lucie Reynier - detox plán a recepty na celý rok

Členění kuchařky

Obsah knížky se dělí na 4 části – 4 roční období. Plus na začátku najdeme kraťoučkou kapitolku o detoxu, hlavně tedy o koření a bylinkách, které nám v našich snahách pomohou. 
 
U každého ročního období najdeme úvodní část. V té jsou uvedené základní suroviny, hlavně tedy z řad zeleniny a ovoce, a jejich pro nás důležité vlastnosti. Některé se opakují a jiné se liší podle sezónnosti. Součástí tohoto úvodu je taky třídenní detox program, který zahrnuje snídaně, obědy a večeře plus nápoj. No a na dalších stránkách následují recepty.
 
Na konci samozřejmě najdeme rejstřík řadící abecedně všechny recepty.

O receptech

Hned na první pohled je vidět, že v ruce nedržíme román, ale knihu s jednoduchými instrukcemi. Seznam surovin bývá krátký a zrovna tak popis přípravy jídla. Nejde tedy o složitosti, ale o jídla, která se připraví poměrně snadno a u jejichž přípravy se neztratíme v záplavě pokynů.

Velká část receptů se zdá být snadno zařaditelná do běžného jídelníčku. A to jak z hlediska použitých surovin a výsledných chutí, tak z hlediska náročnosti časové. Což je asi to, oč většině z nás jde. Já sama už nechci trávit příliš času vařením a tak hledám právě takové recepty, které budou jednoduché a budu mít na výsledek chuť. Zároveň čím pro tělo přínosnější, tím lepší.

Výběr surovin – jeden z klíčů k dobrému receptu

Při listování a procházení receptů mi taky došlo, že opravdu u spousty kuchařek rozhodují použité suroviny. Už mě totiž moc nebaví uplatňování náhražek a kompletní překopávání klasických receptů. Ozdravování „nemocných“ jídel a tak podobně. Pokud se ale vyberou dobré suroviny, jde z nich snadno připravit jednoduché dobré a především pro tělo přínosné jídlo, u kterého není potřeba nic šidit.

 

Knížku najdete nejjednodušeji na stránkách Metafory. Nakouknout pak můžete do knížky o něco víc prostřednictvím mého článku na dify.

Kniha detof od Lucie Reynier - detox plán a recepty na celý rok