Osvěžující voda s okurkou a kapkou máty

Jednoduchá osvěžující voda s okurkou a mátou s hydrolátem

Asi nikomu neunikla popularita osvěžující okurkové vody. Já si ji teda zase udělala tak trochu po svém a můj extra jednoduchý recept sdílím s vámi. Je ideální pro horké letní dny a protože neobsahuje cukry ani kyseliny, můžeme si ji tak vychutnávat po doušcích během dne.

Spojuju v něm osvěžující chuť a vůni okurky a jemné aroma mátového hydrolátu. Obojí je krásně osvěžující.

Mátový hydrolát vyberte takový, který je vhodný pro vnitřní užití. Najdete to uvedené na lahvičce a lahvička bude zavíčkovaná z výroby. Jakmile ho otevřete, uložte ho do lednice a do pití používejte jen po dobu 15 dní. Pokud máte obavy, že to nespotřebujete, klidně si hydrolát zamrazte ve tvořítku na led.

Suroviny:

  • čistá voda
  • čerstvá okurka pokrájená na tenká kolečka – počítejme aspoň se čtyřmi kolečky na každých 200 ml
  • hydrolát z máty peprné – lžička na každých 200 ml
  • led dle chuti

Postup:

Do džbánku dáme vodu a okurková kolečka a uložíme do chladničky, nejlépe na 3-4 hodiny, aby se aroma okurky uvolnilo do vody.

Poté přidáme hydrolát, zamícháme a rozlijeme do skleniček s pár kostkami ledu.

Další tipy:

Hydrolát dá vodě velmi jemné aroma, pokud ho chcete posílit, přidejte ještě snítku čerstvé máty.

Hydroláty nejen voní, ale také nesou řadu příznivých účinků rostliny, ze které byly vydestilovány. Mátu oceníme po ránu, během teplých dní i po jídle.

Hledejte jen takový, který je výslovně určený pro vnitřní užití. Jako jsou třeba ty naše, které mají hned potravinářský BIO certifikát.

Lžička na sklenku je obecné doporučení, můžete přidat trošku víc, ale držte se pod dvěma lžičkami – hydrolát se zdá dost jemný, ale u dvou lžiček už možná ucítíte takový ocásek.

Pokud nemáte hydrolát určený k vnitřnímu užití, nepoužívejte jiný, který to na sobě nemá výslovně uvedeno. To spíš sáhněte po čerstvé mátě a přidejte ji do vody na začátku spolu s okurkou. Pokud si natrháte čerstvou mátu a vezmete si jí víc, vydrží vám pár dní ve skleničce s vodou na lince, takže ji nemusíte obstarávat každý den.

BIO mátový hydrolát terpenic pro použití do jídla, pití i kosmetiky

mrknout na BIO mátový hydrolát