Pomerančové lanýže (krásně jednoduché)

Recept na jednoduché čokoládové lanýže s pomerančovou příchutí

Domácí čokoládové lanýže jsou prostě bájo! Jsou vyrobené z kvalitních surovin a hotové jsou raz dva. Navíc s jistotou potěší nejen nás, ale i naše blízké – taková krabička poctivých domácích lanýžů, které se rozpouštějí na jazyku, je prostě radost. Tedy pokud je ta krabička dostatečně velká :). 

 

Recept

Ingredience:

  • 200 g kvalitní čokolády na vaření (50% podíl kakaa)
  • 80 ml smetany na šlehání
  • 2-3 kapky esenciálního oleje sladký pomeranč v potravinářské kvalitě
  • troška kakaového prášku na obalení

 

Postup:

Ve vodní lázni rozehřejeme čokoládu se smetanou. Průběžně mícháme. Jakmile dostaneme homogenní hmotu, odstavíme z plotny.

Do čokoládové směsi přidáme esenciální olej a rozmícháme. Necháme povychladnout a vlažné uložíme do lednice ke ztuhnutí.

Jakmile je směs tuhá, lžičkou odkrajujeme kousky, které rychle v rukách nebo na podložce vytvarujeme do kuliček.

Kuličky obalujeme v kakaovém prášku – v této chvíli ještě dotvarujeme kuličky do krásy. Ukládáme do uzavíratelné nádoby.

Recept na jednoduché čokoládové lanýže s pomerančem - připravené s pomerančovým esenciálním olejem

 

Upozornění k esenciálnímu oleji: Jelikož se jedná o velmi koncentrovanou látku, ctíme pravidlo „méně je více“. A zásadně používáme jen esenciální olej s garantovanou bezpečností pro vnitřní užití. Takový sežene u nás v eshopu.

mrknout na pomerančovou esenci

 

 

V létě lanýže raději uchováváme v ledničce, pro jistotu.

Tenhle jednoduchý recept můžeme dle libosti vylepšovat. Jednou přidáním na kousíčky pokrájené kandované pomerančové kůry. Příště vmícháním trošky skořice do kakaa. 

Pokud budete chtít lanýže připravit jako jedlý dárek, vezměte si na pomoc malé papírové košíčky. A do každého košíčku lupněte jeden kousek. Bude to dosti praktické i v případě, že budete chtít lanýže nachystat třeba návštěvě.

Esenciální oleje pro použití do jídla

Jedlé dárky - čokoládové lanýže s pomerančovou esencí